Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Zřizovatel

Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

 

 
 
Odkazy

 

 

 

 

 
 
Počítadlo
Online:
8

Dnes:
222

Posledních 7 dní:
4492

Posledních 30 dní:
15807

Celkem:
159027

Mapa webu
A
A
A

Německo - Auerbach

Vloženo: 1.3.2018 | Autor: Marschner | Zobrazeno: 510x | Upraveno: 1.3.2018 | Upravil: Marschner
Účast v dotačním programu EU na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko.

Naše škola měla to štěstí a byla vybrána ústeckým DDM, aby se zúčastnila jeho projektu Simulační hra – podpora demokracie, tolerance a přeshraniční spolupráce v Saském Auerbachu.

Poslední lednový týden vyjelo 25 žáků ze sedmých a osmých tříd do 200 kilometrů vzdáleného Mládežnického centra Grünheide uprostřed lesů v jihozápadním výběžku  německých Krušných hor, aby tam strávili týden plný her a zábavy se stejně starými žáky z Realschule z Chemnitzu. S nimi se seznámili hned po příjezdu během simulačních her v tamní sportovní hale a i během vytváření tzv. představovacích plakátů, které celý týden zdobily stěny společných pobytových prostor. Nejrychleji se žáci seznámili během pondělní diskotéky, nebyl snad nikdo, kdo by z ní odcházel bez úsměvu na tváři.

Druhý den patřil společnému stavení dominových obrazcům ve velké tělocvičně, při kterém padaly jazykové bariéry, neboť česko-německé týmy se musely domlouvat německy, nebo anglicky. Bez komunikace v cizím jazyce se neobešly ani při fotografické soutěži – Foto – Rallye a stejné to bylo i při míčových hrách a bowlingu.

Vrcholem druhého společného dne byl německý film Rande naslepo v německém originálu s českými titulky.

Třetí den pobytu patřil simulační hře, žáci měli za úkol vtělit se do role pracovníků firmy na zpracovávání domácích úkolů a vytvořit pro tuto začínající firmu návrh internetových stránek, logo a dokonce natočit i krátkou filmovou upoutávku. Všem se podařilo něco vytvořit a většina byla i s výsledkem spokojená.

Čtvrtý den se obě skupiny vydaly do 4 kilometrů vzdáleného Rautenkranzu, kde se nachází jedno z největších muzeí kosmonautiky ve střední Evropě a kde mezi vystavovanými exponáty nechyběl ani vesmírný oděv našeho prvního kosmonauta Vladimíra Remka.

Celý pobyt byl zakončen předáním diplomů za jednotlivé soutěže u táboráku.

Pro mnohé bylo nezapomenutelným zážitkem stravování, které zahrnovalo možnost vybírat si snídani a večeři z desítek druhů potravin, samozřejmě nechyběl teplý oběd a odpolední sladká svačina.

Velké poděkování patří organizátorům z ústeckého DDM a to jmenovitě jeho řediteli Janu Eichelrovi, který celý pobyt fotodokumentoval a hlavnímu animátorovi Radimu Veselému.

Celý pobyt byl financován z prostředků EU a žáci měli pobyt zdarma.