Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Zřizovatel

Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

 

 
 
Odkazy

 

 

 

 

 
 
Počítadlo
Online:
6

Dnes:
215

Posledních 7 dní:
4486

Posledních 30 dní:
15805

Celkem:
159020

Mapa webu
A
A
A

Naši žáci si vyzkoušeli řemeslo

Vloženo: 12.2.2018 | Autor: Marschner | Zobrazeno: 477x | Upraveno: 12.2.2018 | Upravil: Marschner

Ve dnech 8. a 9. února 2018, v rámci projektu Systémové řešení technického vzdělávání na úrovni základního a středního školství a v návaznosti na implementaci KAP, krajského akčního plánu, modulu B došlo k další fázi vzájemné spolupráce mezi Základní školou Ústí nad Labem, Anežky České 702/17 a Střední průmyslovou školou stavební a Střední odbornou školou stavební a technickou v Ústí nad Labem.

Chlapci ze tří devátých tříd si mohli v dílnách odborného výcviku sami vyzkoušet, jak zajímavá mohou být některá řemesla. Spolupráce s touto střední školou je navíc i součástí projektu Dobrá volba, kterého se naše škola aktivně účastní,“ dodává ředitelka Základní školy Anežky České, Mgr. Jindra Šteflová. „Pro naše absolventy se tak vytvářejí podmínky, které jim jednoznačně ulehčí rozhodování dalšího vzdělávání a profesního směřování a následně i samotný vstup na trh práce.“

V průběhu dvou pracovních dnů se tak jednalo o ruční opracování dřeva a kovu, kdy si sami žáci mohli ověřit svou manuální zručnost a zjistit, zda by je tyto činnost v průběhu dalšího středoškolského studia naplňovala.