Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Zřizovatel

Zřizovatelem příspěvkové organizace je Statutární město Ústí nad Labem

 

 
 
Odkazy

 

 

 

 

 
 
Počítadlo
Online:
5

Dnes:
308

Posledních 7 dní:
4204

Posledních 30 dní:
15567

Celkem:
157686

Mapa webu
A
A
A

Podpora aktivního trávení volného času aneb Den se sportovci na ZŠ A. České Ústí nad Labem

Vloženo: 12.1.2018 | Autor: Marschner | Zobrazeno: 534x | Zatím neupraveno

Dne 12. 12. 2017 uspořádalo město Ústí nad Labem ve spolupráci se Základní školou  Anežky České akci „Den se sportovci na ZŠ Anežky České“.

Prvním důvodem bylo nejen zapojení školy do projektu Vital Cities, který už druhým rokem realizuje město Ústí nad Labem, ale i skutečnost, že nabídka současných sportovních aktivit je tak široká, že ne každému se podaří v ní dobře zorientovat a vybrat si pro sebe tu nejvhodnější.

Žákům se postupně představily čtyři druhy sportů. Kouzlení s basketbalovým míčem nad košem předvedli čtyři hráči extraligové Slunety pod vedením trenéra mládeže Adama Žampacha

Chlapci i dívky mohou začít hrát i tzv. flag football, což je bezkontaktní verze amerického fotbalu. Hráči ústeckého klubu Blades předvedli ukázkz tohoto méně známého sportu.

Kdo dává přednost individuálnímu sportování před týmovou hrou, mohl být zlákán ukázkami sportovního tance v podání mladých tanečníků STK Gebert. Pozorný divák mohl mezi nimi rozpoznat i žákyně ZŠ Anežky České, úspěšnou sportovní tanečnici Kateřinu Sýpalovou a Marketu Maršinskou.

Mladí karatisté ze Shotokan klubu Rajchert, trénujícího přímo v tělocvičně ZŚ A.České, předvedli  základní techniky sportu.

Celou akci moderoval  Mgr. Petr Nechyba, který je nejen učitelem TV na již zmíněné škole, ale především aktivní sportovec a trenér karate.